Czy wyniki krzywej glukozowej i insulinowej wskazują na insulinooporność?

Witam, odebrałam wyniki krzywej glukozowej i insulinowej Glukoza na czczo 89 ( norma 70-105) Po 1h 130 Po 2h 118 Insulina Na czczo 4.01 ( norma 3-25) Po 1h 26,36 Po 2h 35,58 Czy wyniki wskazują na insulinooporność?

Interpretacja badań zawsze powinna odbywać się w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta, w oparciu o dokładny wywiad, badania, znajomość wyników wszystkich badań dodatkowych. Podane wyniki, wg wzoru matematycznego, nie wskazują na insulinooporność. W celu uzyskania dokładnej interpretacji proponuję udać się do lekarza, który zlecił badanie. Pozdrawiam.