Czy wyniki USG wątroby świadczą o pogorszeniu się jej stanu?

Witam,mam uszkodzona watrobe. Badanie usg wykazalo uszkodzenie watroby oraz jej powiekrzenie.Nie pije alkoholu zdrowo sie odzywiam, czy stan watroby bedzie sie pogarszal przy tak zaawansowanym stanie na jaki wskazuje powiekszenie watroby? pomimo zdrowego trybu zycia?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od przyczyny uszkodzenia narządu. Nie znając jej, nie jestem w stanie odpowiedzieć, jaki przebieg ma dana choroba. Musi Pani porozmawiać z lekarzem, który może ocenić wynik usg, zna Pani historię choroby i może Panią zbadać.