Czy wyniki wskazują na boreliozę i czy mam się poddać dalszej diagnostyce?

Mam 77 lat.W badaniu boreliozy stwierdzono przeciwciała w kl. IgM 52,86 AU/ml. Badanie wykonano metodą CLIA na analizatorze Liaison.Natomiast przeciwciała w kl.IgG dały wynik <5,000. Czy wyniki wskazują na boreliozę i czy mam się poddać dalszej diagnostyce? Jeżeli tak to w jakim kierunku? Maria

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety brakuje szeregu informacji, które pomogłyby odpowiedzieć na pani pytanie. Proszę jednak pamiętać, że nie leczy się wyników przeciwciał tylko chorobę, która manifestuje się konkretnymi objawami. W razie wątpliwości najlepiej jeśli uda się pani do lekarza chorób zakaźnych.