Czy wypicie oleju lnianego może powodować luźny stolec?

Witam. Czy to możliwe że po wypiciu przez trzy dni pod rząd łyżeczki oleju lnianego naczczo, czwartego dnia zaczęłam mieć bardzo luźny stolec ( właściwie jak woda) koloru żółtego? Czy to nie ma związku z tym olejem i przyczyna leży gdzieś indziej? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Duża zawartość tłuszczu w diecie (olej lniany) może powodować niepełne ich trawienie i przyczyniać się do zmiany konsystencji stolca.