Czy wypisać 4-latkę z przedszkola?

Witam. Mam problem ze swoja 4-letnią córeczką. Od września zaczęła chodzić do przedszkola. Pierwszy dzień był tragiczny, cały czas płakała i prosiła panią, żeby zadzwoniła do mamy. Teraz codziennie po wejściu do przedszkola jest płacz i błaganie, abym jej nie zastawiała. Jednak kiedy po nią idę, jest uśmiechnięta, opowiada jak fajnie było itd. Nie wiem, czy wypisać ją czy nie, bo serce mi się kraje, kiedy widzę ją jak płacze i codziennie prosi, żebym ją wzięła do domu. Dodam, że chwilowo nie pracuję i dlatego myślę nad wypisaniem z przedszkola, gdyż mam czas, żeby zajmować się nią w domu.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Pójście do przedszkola dla wielu dzieci to ogromna zmiana i przeżycie, czasem nawet stres, o czym nie zawsze mamy pojęcie. Dobrze byłoby porozmawiać z panią przedszkolanką i dopytać się, czy córeczka płacze cały czas, jest podenerwowana. Jeśli tak to trzeba pojąć działania mające na celu zmianę takiej sytuacji. Najlepiej, gdyby mogła Pani skontaktować sie z psychologiem np. z poradni psychologiczno-pedagogicznej, pod opieką, którego jest przedszkole. Proszę specjaliście wyjaśnić sprawę i porosić o wsparcie i pomoc w adaptacji dziecka do nowej sytuacji.

Pozdrawiam