Czy wypróżnienie się będzie miało wpływ na działanie tabletki?

Witam, kupiłam dziś w aptece kapsułki dopochwowe Gynoxin Optima. Moje pytanie brzmi czy po aplikacji kapsułki wieczorem(na noc) mogę bez problemu przykładowo w nocy pójść się załatwić? Mam na myśli siku. Czy wyróżnienie się będzie miało wpływ na działanie tabletki?

Lek. Paweł Szadkowski

Ewentualne wypróżnienie może jedynie spowodować niewielki wypływ leku z pochwy, ale nie powinno to mieć bardzo dużego wpływu na skuteczność. Jest to jednak lek działający miejscowo i im dłużej ma okazję działać tym lepiej, dlatego zakłada się go na noc.