Czy wyrastający ząb może powodować parcie na innego zęba i ból?

Rok temu miałam przegląd zęba 5 na dole po prawej i wszystko było okej . Jednak dokuczał mi mały ból przy jedzeniu , naciskaniu. Mój stomatolog powiedział, że to nadwrażliwość, bo na zdjęciu ząb był zdrowy. Teraz wyrasta mi z tej samej strony 8. Bardzo mnie boli ta 5 , taki nacisk czuję i mam wrażenie , że napiera na7 . Obok mam brak 4, bo jej nie ma. Czy to możliwe , że 8 wybijajac się przesuwa 5 , która ma miejsce i dlatego tak boli ? I czy aparat pomoże zlikwidować szparę i wyprostuje 5?

Magdalena Szpala

Konieczna wizyta u stomatologa i wykonanie zdjęcia przeglądowego - pantomograficznego oraz zębowego na bolącą 5, wraz z badaniem klinicznym