Czy wyrosnę z otyłości?

Hej, mam 10 lat i mam 142 wzrostu ważę 50 kg, a nawet chyba już 51 Jestem gruba i chciałabym schudnąć. Byłam u lekarza i doktor powiedziała, że jestem blisko cukrzycy i powinnam się odchudzać:( Jem 4 posiłki dziennie:( Niedługo to chyba będę więcej od mamy ważyła, bo mama waży 54 kg( Moja mama sądzi, że ja się wyciągnę i schudnę albo że jak dostanę okres to schudnę. Czy to prawda? Czy tylko mama mnie tak pociesza? Proszę o szybką odpowiedź!

Witam. Jeśli ktoś odżywia się prawidłowo i dużo się rusza, to przy założeniu że urośnie, może czasem schudnąć sam z siebie. Jednak Ty jesteś blisko cukrzycy, to nie są żarty i nie ma na co czekać, tylko jak najszybciej poszukać dobrego pediatry i dietetyka dziecięcego. Pozdrawiam!