Czy wysoki poziom żelaza może być spowodowany narkozą?

Mam wysoki poziom żelaza w krwi bo aż 259.9 gdy norma to 165 badanie było robione miesiąc po zabiegu pod pełną narkozą czy to mogło mieć istotny wpływ na wynik i kedy mogę zrobić ponownie badania żeby wyniki badań były racjonalne

Lek. Paweł Szadkowski

Wątpliwe żeby zabieg pod narkozą wykonany miesiąc temu miał wpływ na wynik stężenia żelaza w surowicy. Może pani wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem, stężenie żelaza i ferrytyny w surowicy oraz ALT, AST. Jeśli nie towarzyszą temu żadne dolegliwości to nie martwiłbym się tym zbytnio. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem.