Czy wystarczająco dużo ćwiczę?

Witam serdecznie. Mam 29 lat, 165 cm wzrostu i ważę 68 kilogramów. W ciągu ostatnich kilku tygodni zrzuciłam 7 kilogramów. Stosuje dietę, którą zaleciła mi dietetyczka i idzie mi nieźle. Staram się też ćwiczyć. Mam tutaj ograniczone możliwości, bo mam poważne problemy z kręgosłupem. Ćwiczyłam na rowerku stacjonarnym, a od jakiegoś czasu ćwiczę na orbitreku. Jest mi ciężko pracować na tym urządzeniu, wytrzymuję 15 góra 25 minut, ale ćwiczę po dwa trzy razy dziennie. Łącznie ćwiczę około godziny. Chciałabym zapytać czy to ma sens, jeśli w tych ćwiczeniach nie ma ciągłości? Czy to da jakikolwiek efekt? Dodam jeszcze, że między ćwiczeniami też dużo się ruszam. Mam dwoje dzieci, więc mój dzień jest maksymalnie zorganizowany. Dziękuję i pozdrawiam
29 LAT ponad rok temu

Witam,

Szanowna Pani, każda aktywność jest dobra, ale na pewno lepsza jest aktywność SYSTEMATYCZNA.

Minimum to 30 minut aktywności dziennie.
Dla osób starających się zrzucić zbędne kilogramy, lub w profilaktyce ponownego przytycia, stosuje się wysiłki trwające około 60 min dziennie.
Jeśli szybko się Pani męczy, może Pani ćwiczyć seriami, np. 3-4 razy po 15 minut.

Pozdrawiam