Czy występują testy domowe na badania hormonów?

czy jedynym sposobem na badania hormonow to jest skierowanie i badanie hormonow w laboratorium czy sa jakies testy domowe by zbadac poziom hormonow

Witam. Nie istnieją domowe testy oznaczające poziom hormonów w sposób ilościowy. W aptekach dostępne są natomiast tzw. testy owulacyjne mające za zadanie określenie momentu wystąpienia owulacji na podstawie pomiaru poziomu LH.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ogólnie rzecz biorąc nie ma takich testów. Oczywiście ważne jest o jakich hormonach mowa, ponieważ istnieją pewne możliwości pośredniego badania domowego np płodności.