Czy wysunięcie zębów do przodu jest skutkiem złego założenia aparatu?

Dzień dobry, Od września zeszłego roku mam założony aparat ortodontyczny na oba łuki zębowe. Mam stłoczone zęby, były nie tak bardzo skrzywione. Zauważyłam że zaczęły odchylać się od pionu do przodu, moja Pani ortodont potwierdziła to zaleca mi usunięcie aż 4 zębów-czwórek. Nie chcę tego robić, usuwałam 2 zęby przed założeniem aparatu. Czu wysunięcie zębów do przodu jest skutkiem złego założenia aparatu? czy nie ma innego sposobu by to skorygować niż usunięcie a 4 zębów?bardzo proszę o odpowiedź

Witam Panią, stloczenie zębów w odcinku przednim najcześciej jest objawem zwężenia łuków zębowych i można takie wady leczyć bez usuwania zębów. Jest wiele metod które pomagają lekarzowi osiągnąć zamierzony cel, trzeba oprócz naklejonych zamków zastosować dodatkowe aparaty, bo niestety same zamki nie leczą. Proszę porozmawiać z lekarzem, na pewno ma dużą wiedzę i coś Pani doradzi.
Pozdrawiam :)