Czy wysypka ma związek ze stosowaniem leku Cyclo 3 forte?

Po skróceniu kostki ortopeda zalecił stosowanie cyclo 3 forte ×3 dziennie oraz zastrzyki clexane ×1 dziennie. Po dwóch dniach na twarzy pojawiła mi się wysypka, a raczej wysyp bezbarwnych krostek - na czole olez na prawej stronie twarzy na wysokości ona. Odstawiłam leki, minęły 2 dni, wysypka nie zniknęła. Zastanawiam się czy to efekt uboczny leków, czy może leki agresywnie i negatywnie zadziałały na moją wątrobę ? Poza tym przyjmuje regularnie tabletki asubtella od 3 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Działaniem niepożądanym leku Clexane mogą być reakcje alergiczne i inne zmiany skórne (niektóre mogą wynikać z małopłytkowości). Sugeruję pilnie udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza prowadzącego. Konieczna jest ocena kliniczna zmian.