Czy wzrok się przyzwyczai?

Witam, Odebrałam wczoraj z salonu okulary. W lewym oku -1,75, a w prawym -1,5. Kiedy patrzę w dół czy ogólnie w poziomie to obraz wydaje się pochylony. Wcześniej miałam szkła o mocach -0,5. Czy wzrok się przyzwyczai? Czy jest to problem ze szkłami?

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście musi Pani dać chwilę czasu - około tygodnia potrzebuje oko do adaptacji do nowych szkieł. Jeśli nie będzie poprawy, proszę udać się do miejsca, gdzie robiła Pani okulary, powinni zbadać powtórnie wzrok i ewentualnie wymienić szkła.