Czy z okazji zbliżającej się imprezy rodzinnej mogę spożywać alkohol?

Witam. Biorę psychotropy: -lamotrix -parogen x2 -ketrel -tritico W sumie 5 tabletek dziennie. Chciałabym spytać, czy z okazji zbliżającej się imprezy rodzinnej mogę spożywać alkohol? Zdaję sobie sprawę, że leków nie powinno się z nim mieszać, jednak jest to wyjątkowa sytuacja i nieprędko się powtórzy. Z góry dziękuję za odpowiedz :)

Lek. Paweł Szadkowski

W charakterystyce produktu leczniczego dwóch z ww. leków istnieje informacja, że alkohol może nasilić ich działanie na ośrodkowy układ nerwowy i odradza się jego przyjmowanie. Sugeruję więc żeby powstrzymała się pani od picia alkoholu gdyż może to mieć poważne konsekwencje dla pani zdrowia.