Czy z powodu szyjki macicy muszę leżeć?

Witam jestem obecnie w 29tygodniu ciąży, w 24tygodniu ciąży moja szyjka miała długość 19mm, założono mi szew na szyjkę macicy, w 29tc skróciła się o 2 mm. Czy cały czas muszę leżeć?

Lek. Paweł Szadkowski

Taką decyzję powinien podjąć lekarz prowadzący ciążę. Natomiast jeśli szyjka się skraca, należy wywoływać jak najmniejszy nacisk na nią, czyli jak najwięcej leżeć. Czy musi Pani leżeć cały czas? - na to pytanie musi odpowiedzieć ginekolog prowadzący, gdyż zna cały obraz kliniczny, wie jak przebiegały inne ciąże (lub czy to jest pierwsza ciąża), wie jakie ma Pani objawy i jak rozwija się dziecko.