Czy z takimi wynikami MR kolana mogę poczekać na wizytę u specjalisty?

Witam, Mam uraz kolana jestem po badaniu MR wizyte kolejna u lekarza ortopedy mam za dwa tygodnie czy z takimi wynikami moge spokojnie poczekać czy należy pilnie sie skonsultowac? Opis badania: Struktury kostne bez cech obrzęku szpiku. Wysokie ustawienie rzepki, bez cech spoczynkowej lateralizacji. Chrząstka stawowa rzepki o nieco nierównej powierzchni, bez uszkodzeń pełnej grubości - chondropatia I /II stopnia. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda, więzadło właściwe i troczki rzepki, oraz pasmo biodrowopiszczelowe w normie. Chrząstki stawowe przedziału bocznego zmian nie wykazują. W przedziale przyśrodkowym nierówne obrysy chrząstki stawowej dolno-wewnętrznej powierzchni kłykcia kości udowej z pęknięciem pełnej grubości. Łąkotka przyśrodkowa ze zmianami degeneracyjnymi wewnątrzłąkotkowymi, oraz niedużym, skośnym uszkodzeniem na pograniczu trzonu i rogu tylnego w strefie obwodowej z oddzieleniem wąskiego fragmentu łąkotki. Róg tylny MM z częściowym uszkodzeniem przyczepu torebkowego. Łąkotka boczna o prawidłowym kształcie, ze zmianami degeneracyjnymi wewnątrzłąkotkowymi. Więzadło krzyżowe przednie, o prawidłowym przebiegu z cechami niedużego uszkodzenia I stopnia. Więzadło krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości, prawidłowym przebiegu i sygnale. Więzadło poboczne strzałkowe, ścięgno mięśnia dwugłowego uda oraz ścięgno mięśnia podkolanowego zmian nie wykazują. Więzadło poboczne piszczelowe oraz ścięgna tworzące gęsią stopkę w normie. Ciało tłuszczowe Hoffy o prawidłowym sygnale. W jamie stawowej zwiększona dyskretnie ilość płynu, bez cech przerostu błony maziowej. Struktury dołu podkolanowego zmian nie wykazują.

Szanowny Panie, jeżeli nie ma innej możliwości to można poczekać, aczkolwiek zawsze warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem