Czy z takimi wynikami powinnam się zgłosić do konkretnego specjalisty?

Witam, od dłuższego czasu mam problem z bólem pod lwem żebrem do tego częste zaparcia ból kolan i niechęć do życia do tego czuje często lęk zrobiłam badania z krwi TSH wyszło podwyższone 4,380 norma jest do 4 B12 obniżone 159 a norma zaczyna się od 193 Amylaza 152 a norma jest do 100 Czy powinnam się z takimi wynikami zgłosić do konkretnego specjalisty ?
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Witam,pierwszej kolejności proszę się udać do lekarza rodzinnego który zapozna się z wynikami oraz przeprowadzi dokładny wywiad z badaniem fizykalnym i oceni objawy kliniczne aby zlecić odpowiednie dodatkowe badania diagnostyczne oraz zlecić konsultacje do odpowiedniego specjalisty na NFZ ( wymagane z kierowanie ) lub może Pani wybrać bezpośrednią konsultację komercyjną do specjalisty endokrynologa który oceni wynik porównując go z badaniem przedmiotowym.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty