Czy z takimi wynikami powinnam się zgłosić do konkretnego specjalisty?

Witam, od dłuższego czasu mam problem z bólem pod lwem żebrem do tego częste zaparcia ból kolan i niechęć do życia do tego czuje często lęk zrobiłam badania z krwi TSH wyszło podwyższone 4,380 norma jest do 4 B12 obniżone 159 a norma zaczyna się od 193 Amylaza 152 a norma jest do 100 Czy powinnam się z takimi wynikami zgłosić do konkretnego specjalisty ?

Witam,

pierwszej kolejności proszę się udać do lekarza rodzinnego który zapozna się z wynikami oraz przeprowadzi dokładny wywiad z badaniem fizykalnym i oceni objawy kliniczne aby zlecić odpowiednie dodatkowe badania diagnostyczne oraz zlecić konsultacje do odpowiedniego specjalisty na NFZ ( wymagane z kierowanie ) lub może Pani wybrać bezpośrednią konsultację komercyjną do specjalisty endokrynologa który oceni wynik porównując go z badaniem przedmiotowym.

Pozdrawiam