Czy z tętniakiem można zajść w ciążę?

Witam, mam nieciekawa sytuację. Mam 23 lata i zdiagnozowano u mnie tetniaka 2mm. Lekarze mówią, że embolizacja jak najbardziej wchodzi w grę ale jest jeden minus. Po embolizacji będę musiała brać leki na krzepliwosc krwi co uniemożliwia mi zajście w ciążę (podkresle, że ciąża jest w tym momencie bardzo ważnym elementem). Czy któraś z Pań zaszła w ciążę z tetniakiem? Czy jest możliwa taka opcja? Lekarze mówili, że ciąża była by rozwiązana cesarskim cieciem. R.

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście, że ma Pani szanse zajść w ciążę. Proszę porozmawiać z neurologiem i ginekologiem prowadzącym o możliwych opcjach.