Czy z tymi wynikami badania krwi udać się do hematologa?

Witam Państwa , Mam pytanie . 27 lipca 2017 oddawałam krew ( honorowy dawca ) wszystkie badane parametry były w normie poza płytkami krwi ( 424 przy normie 150-400). Odebrałam kilka minut temu badania z dnia 25 czerwca 2018 i tym razem płytki rozmiez są powyżej normy ( 444 przy normie 150-400) . Ponad to PCT mam 0,41 ( norma 017-0,35) , MPV (9,2 przy normie 9,4-12,5) , limfocyty 42,4 (20,0-40,0), monocyty 6,1 ( przy normie 1,0-6,0). Pozostałe parametry tzn : leukocyty , erytrocyty , hemoglobina , hematokryt , MCV , MCH , MCHC , RDW-SD , RDW-CV , PDW , P-LCR , neutrofile , monocyty , eozynofile, bazofile , neutrofile są w normie . Pani która wydawała mi wyniki powiedziała , ze wszystjo jest OK . Jednak ten wzrost płytek krwi w przeciągu 10 miesięcy - mnie trochę martwi . Bardzo proszę o poradę . Czy powinnam udać die do hematologa? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma pani żadnych innych objawów to nie niepokoiłbym się tak nieznacznie podwyższonym poziomem płytek krwi. Jeśli bardzo to pania niepokoi to ewentualnie może pani powtórzyć badanie morfologii krwi za kilka miesięcy.