Czy za wcześnie test?

Witam.
Cykle mam bardzo regularne 28-29 dni. Dziś jest 37 dc i nadal nie wystąpiło krwawienie,dodam, że w okresie płodnym współżyłam. Wczoraj wykonałam test beta-HCG,dziś otrzymałam wynik>0,5 czyli brak ciąży.
Skoro nie ciąża to, co może być przyczyną?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Test poziomu hormonu hCG z krwi powinien dać wynik pozytywny już w 10 dni po owulacji, gdyby Pani zaszła w ciążę. Proszę się nie denerwować tą sytuacją. Pojedyncze odchylenia w długości cyklu płciowego mogą się przydarzyć nawet w pełni zdrowej i płodnej kobiecie. Gdyby okres dalej się opóźniał, proponuję powtarzać test ciążowy, jeśli współżyła Pani w ciągu ostatnich dwóch tygodni bez zabezpieczenia. Gdyby w przyszłości powtarzała ,się sytuacja z nieregularnym cyklem radzę udać się do lekarza ginekologa, który zleci badanie poziomu odpowiednich hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!