Czy ząb może się dalej psuć po usunięciu korzeni zębowych?

Witam mam takie oto pytanie Czy po zabiegu usuniecia korzeni zebowych mozliwym jest aby zab dalej sie psul? Zaznaczam ze wczesniej byl leczony kanalowo i mam korone porcelanowa. Zabieg robilam poczatkiem tego roku, opuchlizna zeba pojawiła sie jakies 2 tyg temu, ale zab nie boli. Dziekuje za odpowiedz.

Tak ząb po leczeniu kanałowym może się psuć. Nie daje on sygnałów bólowych jak żywy . Nie wiem czy obrzęk dotyczy dziąsła przy koronie zęba czy na wysokości korzeni zęba. Należy udać się na kontrolę sprawdzić połączenie korony z zębem czy nie ma tam nadmiaru cementu, czy zachowana jest odpowiednia higiena tej okolicy. Zachęcam do kontroli stanu jamy ustnej co 6 miesięcy. Pozdrawiam

Proponuję udać się do lekarza dentysty, który przeprowadzał zabiegi. Konieczna diagnostyka RTG - być może istnieją kanały dodatkowe lub brak szczelności w odbudowie protetycznej.