Czy ząbkowanie jest przyczyną bezsenności?

Witam serdecznie. Mam synka 10 miesięcy. Od dwóch miesięcy źle sypia w nocy, jest zmęczony, marudny. Gdy jest wykąpany usypia, czasami zasypia szybko, a czasami wierci sie po łóżku. Po pół godzinnym śnie zaczyna się wiercić, płakać. Dodam, że jakiś czas temu miał problemy z jedzeniem, miał odruchy wymiotne i przeważnie wymiotował. Już to się ustabilizowało i je. Wczoraj w nocy pojawiła sie gorączka 39,5 tak znienacka. Lekarka mówi, że to przez ząbkowanie, a mnie się wydaje inaczej. Proszę bardzo o radę. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zdarza się, że przy ząbkowaniu podnosi się temperatura ciała maluszków. Niepokojący jest jednak fakt reagowania na dietę wymiotami. Może synek nie toleruje jakiegoś składnika np. w krowim mleku lub jest uczulone na inny składnik zawarty w jedzeniu (szkoda, że nie wspomina Pani, co synek już jada).

Zachęcam do rozmowy z pediatrą, może warto wykonać kontrolne badania morfologiczne? Często wzmożony niepokój maluszka może być wynikiem niskiego poziomu hemoglobiny we krwi.

Pozdrawiam