Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zaburzenia lękowe i fobie da się wyleczyć?

Witam, mam zdiagnozowane zaburzenia lękowe, lęk napadowy. Dodatkowo boję się wymiotowania. Jak tylko mnie mdli zostaję w domu, w łóżku. Przez kilkanaście miesięcy brałam Seroxat. Lęki spowodowały, że bałam się nawet poruszania po mieszkaniu, nie mówiąc o wyjściu z domu. Uczęszczałam na terapię. Leki odstawiłam stopniowo po konsultacji z psychiatrą i psychologiem i po 2 miesiącach lęki wróciły. Czy takie zaburzenia, fobie da się wyleczyć?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Skiba - Przyszłość dziecka z ADHD

Warto wrócić na psychoterapię. Najwyraźniej nie wszystkie przyczyny zaburzeń (emocjonalne i osobowościowe) zostały przepracowane i potrzeba dać sobie jeszcze trochę czasu. Zachęcam do intensywnej pracy nad sobą z pomocą specjalisty!

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam,
objawy Pani choroby mają to do siebie, że mogą się naprzemiennie wyciszać i nasilać. Trudno powiedzieć, czy uda się je całkowicie usunąć, nie znając Pani oraz ich podłoża. Podjęcie psychoterapii będzie najbardziej pomocną formą leczenia i szczerze do tego zachęcam. Warto przyjrzeć się przyczynom nawrotu choroby.
Pozdrawiam

0
Mgr Marta Wilk Psycholog, Kobyłka
29 poziom zaufania

Witam,
Warto skonsultować się z psychoterapeutą i rozważyć decyzję o powrocie na terapię. Proszę się nie poddawać, fobię można wyleczyć.
Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy