Czy zaburzenia układu krążenia mogą nie dawać objawów?

Czy zaburzenia układu krążenia mogą przebiegać bezobjawowo lub skąpowobjawowo? Od około pół roku boli mnie noga od kolana w dół, do tego bolesna łydla w dotyku i jakby bardziej twarda niż druga. Towarzyszy temu uczucie ciężkości i sporadyczne uczucie mrowienia miejscami. Nie ma jednak żadnej opuchlizny (mierzylam centymetrem), nie jest zaczerwieniona a ni zasiniona,tak samo. Lekarz rodzinny powiedział że to raczej nie ma pochodzenia krązeniowego pp tym tylko jak zetknął na moją nogę.. Nie robiąc żadnych badań. Nie mam żylaków, jedynie widoczne żyły ale nie poszerzone ani nie zgrubiałe. Do tego bardziej w tej jodze odczuwam zimno..

Lek. Paweł Szadkowski

Takie niespecyficzne objawy faktycznie raczej nie wynikają z chorób sercowo-naczyniowych. Mogą być spowodowane zaburzeniem mikrokrążenia, ale nie są raczej niepokojące. Może Pani oczywiście wykonać USG kończyn dolnych i badanie D-dimerów, ale nie sądzę żeby coś wykazały.