Czy zaburzenia widzenia i obrzęk policzka może pochodzić od torbieli?

RM głowy (z kontrastem) robiony z powodu przejściowych zaburzeń widzenia (iluzje fortyfikazyjne bez bólu głowy, pierwszy raz w życiu w wieku 48 lat) zdretwienia lewego policzka a dwa dni później obrzęku tegoż policzka, wykazał m.in. torbiel retencyjna (20 mm) lewej zatoki szczękowej. Czy zaburzenia widzenia i obrzęk policzka, który utrzymywał się kilka dni, a później czasem pojawia się rano (ale już nieznaczny) może pochodzić od torbieli? Czy powinno się ja usunąć operacyjnie? W MR wyszedł również "niecharakterystyczny obszar" w prawym płacie czolowym" do dalszej diagnostyki i - w oczekiwaniu na konsultacje neurologiczna - zastanawiam sie, co z czym łączyć i od czego zacząć... Badania krwi (Cpr i ob) nie potwierdziły stanu zapalnego.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogą te dolegliwości być spowodowane torbielą. Radziłbym skonsultować się z chirurgiem szczękowo - twarzowym.