Czy zagłębienie w łydce u dziecka może oznaczać zanik mięśni?

Witam byłam ostatnio z moja 4 letnia córka u lekarza pediatry ponieważ zauważyłam u niej małe wgłębienie na lewej łydce. Lekarz pediatra po badaniu stwierdził że to zwykły dołek i ze to jest normalne uspokoiła nas ze to nie jest zanik miesni. I oto moje pytanie czy lekarz internista posiada odowiedziałem wiedzę żeby rozpoznac zanik miesni od owego dołka bardzo proszę o odpowiedź. Czy lekarz pediatra potrafi rozpoznacza zanik i miesni?

Lek. Paweł Szadkowski

Zanik mięśni łączy się z wieloma objawami, więc lekarz pediatra po zebraniu wywiadu i po zbadaniu jest w stanie powiedzieć, czy jest to zanik mięśni. Oczywiście jeśli Państwo nie są przekonani co do diagnozy, zawsze mogą Państwo udać się do innego lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

zanik mięśni daje inne objawy, jesli lekarz pediatra po badaniu i zebraniu wywiadu wykluczył zanik mieśni nie ma powodu do zmartwień