Czy zanik miesiączki może być spowopowany odchudzaniem?

Witam. Mam 17 lat i stosowałam dietę 1000 kal. Intensywnie ćwiczyłam i ograniczałam się w jedzeniu. Schudłam 7 kg (obecnie ważę 48kg przy wzroście 158cm). Czy właśnie to może być przyczyną, że nie mam teraz miesiączki przez 2 miesiące? Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie przydarzyło. Co powinnam zrobić, by ja wywołać? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Tak, jest to możliwe, zwłaszcza jeśli chudłaś w szybkim  tempie.
Koniecznie powinnaś udać się do lekarza/ginekologa na kontrolę.
Nie można bagatelizować zaniku miesiączki.
Zdecydowanie nie powinnaś się odchudzać.
Diety 1000 kcal nie są dla Ciebie.
Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam