Czy zapalenie mieszków włosowych może przeistoczyć się w złośliwy nowotwór?

Na tułowiu poniżej pępka 6 tygodni temu wyczułam guzek. Byłam z nim u chirurga, ale on stwierdził, że to zapalenie mieszków włosowych i po dwóch tygodniach powinno zejść. Jednak tak się nie stało. Jest czerwony, nie wystaje poza skóre a gdy go przycisne to w srodku jest lekko żółty. Smarowalam go przez jakiś czas maścią ichtiolową to mnie zaczął boleć i szczypać, po zaprzestaniu bol minąl. Boję się,że to jakiś złosliwy nowotwór. To zdjęcia guzka: http://www.speedyshare.com/92ux7/150120101374.jpg
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie zdjęcia mogę powiedzieć iż zmiana nie przypomina typowego nowotworu skóry. Polecam udać się do dermatologa.