Czy zapalenie pęcherza moczowego może wpłynąć na opóźnienie menstruacji?

Witam,
miałam zapalenie pęcherza tak się złożył, że w krótkim czasie miałam dostać okres zapalenie pęcherza wyleczone, a okres spóźnia się już 6 dni.
Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zapalenie pęcherza nie powinno wpłynąć na wydłużenie się cyklu płciowego. Jeśli jednak miało dość ciężki przebieg, to może mieć pewien wpływ na opóźnienie menstruacji, tak jak każda infekcja. W pierwszej kolejności powinna Pani jednak wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!