Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zaparcia i wzdęcia świadczą o ciąży?

Witam:)
Mam pytanie. Kochałam się kilka razy z narzeczonym w grudniu bez zabezpieczenia. Planowo powinnam okres dostać 24 grudnia ale pojawił się 29 i było to raczej plamienie, zawsze przed mam silne bóle brzucha, a tym razem zaskoczył mnie. Pobolewał jeden jajnik w sumie do teraz.
Od stycznia mam zaparcia, gdzie wcześniej były rzadko, mdłości, senność, mam do teraz (27.1) temp w pochwie 37.4 ciała 37. Mogłabym podejrzewać ciąż od ok miesiąca. Mimo to pojawiły się przedwczoraj znów plamienia, najpierw brązowe (bardziej brudzenie) i jakby rozrzedzona krew.
Czy mogę podejrzewać w tym przypadku ciążę? Test zrobię, kiedy to plamienie ustąpi. Bardzo proszę o odp.
Pozdrawiam.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.
Nieduże krwawienia lub plamienia, pojawiające się w okresie spodziewanych miesiączek, to normalne zjawisko w pierwszym trymestrze ciąży. Bardzo możliwe więc, że jest Pani w ciąży. Może Pani wykonać już teraz, pomimo plamienia.
Zapraszam do lektury artykułu o testach ciążowych: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0 oraz o objawach ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy