Czy zapuszczenie włosów po farbowaniu spowoduje ich zwiększone wypadanie?

Witam! Borykam się z pewnym problemem. Moim naturalnym kolorem włosów jest ciemny brąz, lecz w wakacje zachciałam zostać blondynką. Pofarbowałam się. W marcu wróciłam ponownie do mojego naturalnego koloru i chcę włosy zapuścić. Jednak wypadają mi one i są trochę chudsze i mniej ich jest niż przed farbowaniem. Gdy je zapuszczę to mogę je całkowicie stracić?:( (Teraz je mam prawie na równi z barkami.) Proszę o szybką odpowiedź! Pozdrawiam!
ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Prawdą jest to, iż przy drastycznych zmianach koloru włosów szczególnie przy farbowaniu ich z ciemnych odcieni na blond przy użyciu silnych środków może dojść do ich osłabienia.

Panuje opinia, iż skrócenie włosów działa wzmacniająco, jednak są też inne metody.

Przede wszystkim należy zaniechać używania silnych środków koloryzujących, nadmiernego prostowania włosów jak i stosowanie środków utrwalających fryzury takich jak lakiery, silne żele.

Warto też stosować zestawy witamin i płyny, które wzmacniają cebulki włosów. Preparaty te dostępne są w aptekach.

Należy pamiętać, że dziennie wypada do około 80-100 włosów dziennie.

Myślę, że nie powinna się Pani obawiać, iż zapuszczenie włosów spowoduje ich zwiększoną utratę.

Jeżeli jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i zażywaniu witamin cały czas wypadanie włosów będzie nasilone warto oznaczyć poziom hormonów we krwi.

Pozdrawiam!