Czy zaszłam wciąże zaraz po łyżeczkowaniu?

22 września byłam łyżeczkowana z powodu martwej ciąży, po 28 dniach, tj. 18-10 dostałam okres, dziś jest 21 listopada i okresu nadal nie mam. Test na ciążę wyszedł pozytywnie. U ginekologa byłam w 5 tyg. po okresie, czyli byłby to 5 tydzień ciąży, lecz lekarz, po zrobieniu USG, nie stwierdził pęcherzyka i powiedział, że to może być bardzo wczesna ciąża, której jeszcze nie widać.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Mogła Pani zajść w ciążę po ostatniej miesiączce. Istnieje też możliwość, że podwyższony poziom hormonu beta HCG związany jest jeszcze z poprzednią, poronioną ciążą. Wprawdzie po łyżeczkowaniu powinien on szybko spaść do zera, ale jeżeli nie było to kontrolowane, to nie można tego wykluczyć.
Radzę przeprowadzić test poziomu hormonu beta HCG z krwi, najlepiej dwukrotnie, aby określić jego dynamikę. Za dwa tygodnie może się Pani już udać na kolejne badanie USG - pęcherzyk ciążowy powinien być już wtedy widoczny.

Pozdrawiam serdecznie!