Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zatkany nos podczas mówienia to nic poważnego?

Co najmniej raz na dwa miesiące przez około 2 tygodnie mam zapchany nos. Kiedy nie używam nic rozkurczającego budzę się w środku nocy przez brak możliwości oddychania. Katar jest gęsty i zielony, chyba że zażywam ogromne dawki sinulanu (wtedy bywa przezroczysty). Miałam TK wyszło lekkie zgrubienie błony (ok. 5mm) i zacienienie sitowia przedniego lewego. Pani laryngolog na wizycie powiedziała mi, ze jestem zdrowa - mimo że "słychać" zatkany nos podczas mówienia. Przepisała mi krople na alergię. Czy jej diagnoza jest trafna czy mogła coś przeoczyć?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zabiegi laryngologiczne

Istnieje wiele zabiegów laryngologicznych, które są stale ulepszane. O tym, co piszczy we współczesnej laryngologii opowiada specjalista dr Michał Michalik.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Nie można określić tego tylko na podstawie Pani opisu, ponieważ niezbędne do tego jest dokładne badanie laryngologiczne. Mogę doradzić kolejną wizytę u laryngologa. Może również pomóc zadbanie o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Z lekami obkurczającymi naczynia błony śluzowej trzeba bardzo uważać ponieważ ich przewlekłe i nadmierne stosowanie może wywołać efekt odwrotny, więc należy dokładnie przestrzegać zasad ich stosowania opisanego w ulotkach.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy