Czy zatrucie mogło wpłynąć na wydłużenie cyklu?

Spóźnia mi się okres już 6 dzień. Ostatnią miesiączkę miałam 8 marca. Uprawialiśmy seks z chłopakiem (30.03-05.04) w prezerwatywach, żadna nie pękła i nie zsunęła się, lecz jeden raz 2.04- robiliśmy to bez prezerwatywy, ale wytrysk miał miejsce poza mną.
Dodam, że byłam u ginekologa 01.04 po tabletki anty i kazał wziąć od pierwszego dnia cyklu, a on jeszcze do teraz nie nadszedł. Bardzo się stresuje tym.
Dodam, że 09 marca w trakcie ostatniej miesiączki zatrułam się ( zatrucie bakteryjne) i przez tydzień brałam leki przeciwbólowe, później antybakteryjne.
Czy to mogło jakoś wpłynąć na wydłużenie cyklu. Poprzednie miesiączki dostawałam co 31dni, choć nie zawsze regularnie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Przyjmowane przez Panią leki raczej nie mogły wpłynąć na cykl miesięczny. Współżyła Pani natomiast głównie z zabezpieczeniem i raczej nie w okresie płodnym. Miesiączki nie muszą zawsze pojawiać się w równych odstępach. Dopóki długość cyklu nie przekracza 35 dni i nieregularności nie są znaczne, można być spokojnym o swoją gospodarkę hormonalną. Proszę cierpliwie czekać na krwawienie, zapewne pojawi się ono lada dzień. Dla spokoju, może Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam!