Czy zawroty głowy mogą być powiązane ze stresem?

Witam! Chciałam o coś zapytać. Nie raz w życiu miałam już różne stresowe objawy. Pomijając stresowe objawy, ogółem nie raz miałam coś takiego, że po szybkiej zmianie pozycji ciała np. po szybkim wstaniu z pozycji że tak ujmę na kucąco i wyprostowaniu się, miałam chwilowe zawroty głowy czy takie uczucie w głowie, które ciężko mi opisać, może też pulsowanie w głowie jakby. No i z tego co czytałam, nie raz to się komuś zdarza przy szybkiej zmianie pozycji ciała. Więc nie robiłam zazwyczaj nic sobie z tego bo i ogółem w porządku w większości się czułam. Ostatnimi dniami mam trochę stresu więcej i kiedy zmieniam szybko pozycję ciała tak jak nie raz, bardziej odczuwam pulsowanie w głowie przez chwilę niż zwykle i mocniej odczuwam to chwilowe zawirowanie, nie wiem jak to nazwać. Czy stres może potęgować to w tym czasie? Ogółem no czuję takie napięcie właśnie jak podczas stresu. Czy stres może potęgować uczucie zawrotów po szybkiej zmianie pozycji ciała? Pozdrawiam.

Dzień dobry,

opisane przez Panią objawy wymagają szerokiej diagnostyki obrazowej oraz laboratoryjnej z krwi.

Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza neurologa który wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe, zleci odpowiednie badania diagnostyczne aby ocenić stan zdrowia.

Może okazać się, że w trakie badania wymaga Pani konsultacji innego specjalisty wtedy lekarz wyda Pani skierowanie na konsultacje do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam