Czy zawsze temperatura ciała spada podczas miesiączki?

Witam!
Od trzech miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Mam regularne cykle - 29 dni. Od owulacji zaczęłam mierzyć temperaturę. Dziś jest 4 dzień miesiączki (skąpe plamienia) i temperatura nadal utrzymuje się na poziomie 37,2 stopnie. Okres wyglądał tak jak poprzednie, także nie zauważyłam żadnych zmian. Test ciążowy zrobiłam 4 dni przed pierwszym dniem miesiączki i wyszedł wynik negatywny. Czy powinnam powtórzyć test ciążowy?
Proszę o odpowiedź.
Dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zazwyczaj w cyklu następują regularne wahania temperatury, jej wzrost w fazie lutealnej i spadek w czasie miesiączki. Na to jednak mogą nakładać się zakłócenia temperatury związane z infekcjami, które często mogą nawet nie dawać dodatkowych objawów.

Z drugiej strony samo krwawienie nie świadczy jeszcze o menstruacji. Około jedna trzecia kobiet doświadcza bowiem regularnych krwawień, pojawiających się zwykle w dniach spodziewanych miesiączek, w pierwszym trymestrze ciąży. Ponadto przy regularnych, 29-dniowych cyklach, test na cztery dni przed datą spodziewanej miesiączki wykonany był nieco zbyt wcześnie, by dać wiarygodny wynik negatywny. Dlatego zalecam ponowne wykonanie testu lub badanie poziomu beta HCG z krwi.

Pozdrawiam serdecznie!