Czy zażywając lek Siofor można zażywać Polopirynę S lub Nurofen?

Dzień dobry. Chciałam zapytać czy zażywając siofor 1000- jedna tabletka wieczorem - można zażywać np. polopirynę S albo Nurofen przy przeziębieniu albo grypie? pytam ponieważ w ulotkach jest informacje, że powinno się zachować szczególną ostrożność przy zażywaniu leków cukrzycowych. Siofor został przepisany przez endokrynologa z powodu insulinooporności i policystycznych jajników. Dodam również,że mam podwyższone ciśnienie średnio 145/95 - 155/105. Nie przyjmuję leków na nadciśnienie

Witam,
proponuję zamiast polopiryny stosować paracetamol i nurofen. Przyjmowanie tych leków przez kilka dni, przy infekcji nie będzie kolidowało z metforminą

pozdrawiam
Marcin Rutkowski