Czy zbyt krótkie cykle miesiączkowania to powód do obaw?

Mam 21 lat, miesiączkuję od 13 roku życia. Czy zbyt krótkie cykle miesiączkowania to powód do obaw ? Odkąd pamiętam, zawsze miałam je krótkie (max 21 dni, a czasem nawet 17). Nadmienie że mam je tak krótkie od zawsze, czyli odkąd mi się okres wyregulował. Nawet roczna (!) przerwa od miesiączek spowodowana odchudzaniem nie zmieniła tego. Czy mam się z tym udać do lekarza czy uznać, że "taka moja uroda" ?

Lek. Paweł Szadkowski

Długość cyklu może być inna u różnych kobiet. Za normalne przyjęte jest odchylenie 21-32 dni. Pani cykle mieszczą się w normie i nie stanowią powodu do niepokoju, ale mimo wszystko warto przy następnej wizycie u ginekologa wspomnieć o tym problemie, pamiętając o rocznej przerwie w miesiączkowaniu.