Czy ze schizofrenią mogę być kierowcą?

Mam stwierdzoną schizofrenię paranoidalną i jestem kierowcą zawodowym (prowadzenie ciężarówki). Uprawnienia zrobiłem przed pierwszym epizodem choroby i pracuję w zawodzie. Mam zamiar robić w niedalekiej przyszłości prawo jazdy kategorii D czyli autobusy oraz przewóz osób. , a dalszej przyszłości uprawnienia pilot helikoptera. Szkoda zachodu z próbowaniem czy jest taka możliwość posiadając taką diagnozę ?

Lek. Paweł Szadkowski

Obawiam się, że Pańska choroba będzie stanowić przeciwwskazanie do pracy, jako zawodowy kierowca i pilot.