Czy zgłosić psychiatrze, że słyszę głosy?

Nie jestem pewna czy słyszę głosy więc proszę o poradę. U mnie to wygląda tak, że dzieje się to tak jakby w myślach ale nie wiem czy wyobrażam sobie czy słyszę barwę głosu tej osoby, po prostu wyobrażam sobie różne osoby a one mi czasami odpowiadają. Zastanawiam się czy to zgłosić psychiatrze.

Dzień dobry. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Szczera rozmowa z lekarzem jest pierwszym krokiem do uzyskania wiarygodnej diagnozy. Zalecam, żeby porozmawiała Pani z lekarzem i szczegółowo opisała mu na czym polegają Pani dolegliwości. Łatwiej będzie wówczas uzyskać skuteczną pomoc. Serdecznie pozdrawiam.

tak.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza