Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zielona herbata w ciąży a zdrowie dziecka

Dzień dobry,
mam właśnie pytanie odnośnie do picia zielonej herbaty w ciąży, przed ciążą piłam ją cały czas, do 6 szklanek dziennie, natomiast teraz jestem w 8 tyg. ciąży i też ją piję. Lecz są różne opinie na temat zielonej herbaty w ciąży. Podobno jest zdrowa i można ją pić w czasie ciąży, a inną opinię przeczytałam, iż nie można jej pić w czasie ciąży, bo może dziecko urodzić się z różnymi wadami i z rozszczepem kręgosłupa.
Proszę o szybką odpowiedź, bo martwię się. Piję ją nadal, przecież to są tylko zioła, czy możliwe jest, aby były aż tak szkodliwe? Czy zielona herbata w ciąży faktycznie może zaszkodzić zdrowiu dziecka i powodować jakieś negatywne skutki? A może to jednak tylko mit i picie zielonej herbaty w ciąży nie zaszkodzi zdrowiu dziecka? 
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Nie poleca się picia herbaty i kawy w ciąży, ze względu na zawartość kofeiny i teobrominy, które mogą w nadmiarze wywołać poronienie i poród przedwczesny.

Dopuszczalną dawką jest 300 mg kofeiny dziennie, co odpowiada, mniej więcej, dwóm filiżankom herbaty i dwóm kawy, ale lepiej wypić mniej niż przesadzić i później gryźć się wyrzutami sumienia.
Polecam herbatę Rooibios, bo w ogóle nie zawiera kofeiny i można ją w ciąży pić bez ograniczeń.

Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy