Czy zjedzenie lodów niekorzystnie wpłynie na odchudzanie?

Witam! Mam na imię Asia i mam 16 lat, odchudzam się już od 3 miesięcy, widać efekty, lecz nie w tym rzecz, ostatnio miałam straszną ochotę na lody. Potrafię zapanować nad głodem, ale w ten dzień akurat mało zjadłam, więc pozwoliłam sobie na 4 łyżeczki lodów 2 waniliowe i 2 truskawkowe i moje pytanie brzmi, czy od tego mogę od razu dostać efekt jojo, przytyć, bo mam wyrzuty sumienia, że to zjadłam już chciałam wymiotować, ale się opamiętałam. Nie chce wpaść w bulimię, ale męczy mnie to, że wszystkie moje wysiłki poszły na marne :(:( Proszę o bardzo szybką odpowiedź! Z góry dziękuję :)

Witam,

Nie poleca się odchudzania osobom w młodym wieku.
Nie musisz obawiać się przytycia, jeśli lody zjedzone będą w miejsce np. podwieczorku i traktowane jako posiłek.
Nie możesz przekraczać dziennego zapotrzebowania energetycznego -wtedy efekt jo-jo Ci nie grozi.
Warto także zwiększyć aktywność fizyczną.
Możliwe, iż dieta odchudzająca wcale nie jest wskazana, ponieważ Twoja masa ciała jest prawidłowa.
Nie odchudzaj się bez takiej konieczności.

Pozdrawiam

P.S
Koniecznie porozmawiaj z rodzicami o podejmowanym odchudzaniu.