Czy złamanie nadgarstka widać na RTG?

Witam, czy złamanie nadgarstka wyjdzie na rtg odrazu?Wieczorem upadłam na prawą rękę .bolała mogłam ruszać palcami ale rano ruchomość była mniejsza pojechałam na SOR zrobili mi zdjecie i lekarz nie widział pęknieciąg ale podejrzewa złamanie kości promieniowe dalszej .Czy to możliwe E na zdjęciach nie widać. Mam założoną szynę i pełną ruchomośc w palcach.bez obuclizny.to jest piąty dzień po urazie. Dostałam Deksak ale już nie muszę go brać. ręką mogę obiecać.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Większość złamań widać na RTG. Rzadko zdążają się złamania których na RTG nie widać, ale się zdążają. Wszystko zależy od sposobu wykonanego zdjęcia oraz od jakości aparatu wykonującego zdjęcie.