Czy zmiana leku przeciw padaczce może spowodować nasilenie choroby?

Witam. Czy to prawda, że przy zmianie leku przeciwpadaczkowego mogą mieć miejsce częstsze napady? Odkąd brałam leki- od 5 lat Absenor- nie miałam ataku, dopiero przy próbie odstawienia miałam drugi raz w życiu. Lekarka chce mi zmienić lek na Lamotrix ze względu na planowaną ciążę, jednak boję się zmieniać lek skoro działa jak trzeba.

Lek. Paweł Szadkowski

Sama musi Pani podjąć decyzję, czy chce Pani zajść w ciążę, co wiąże się z koniecznością zmiany leku, czy woli Pani pozostać na starym leku. Jeśli będzie Pani pod stałą kontrolą neurologa i zmiana leku nastąpi stopniowo, powinno się to udać. Po zakończonej ciąży może Pani wrócić do starego leku.