Czy zmiana przy tarczycy o wielkości 4 mm jest powodem do niepokoju?
Witam, mam 28 lat miałem wykonane badanie TK z kontrastem ślinianek- przy okazji wykryto zmiane ogniskową wielkości 4 mm w prawym płacie tarczycy. Badanie TSH mam w normie. Czy jest powód do niepokoju?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Zmiany </= 5mm zlokalizowane w tarczycy wykazują małe ryzyko złośliwości i zwykle nie wymagają rozszerzenia diagnostyki. Ważne są jednak również kliniczne (i inne) cechy ryzyka złośliwości guzka tarczycy lub zmiany ogniskowej i z tego względu najlepiej żeby dalszym postępowaniem pokierował pana lekarz prowadzący.