Czy zmianami w oskrzelach można się zarazić?

dzień dobry. mój dwu i pół letni synek zaczyna mi ostatnio trochę pokasływać ale nie gorączkuje czy jest konieczne skonsultowanie to u lekarza. dziadek który się nim opiekuje miał zmiany w oskrzelach. a czy takimi zmianami można się zarazić jeżeli nie całuje wnuka nie jedzą i nire piją z jednego. czekam na odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kluczowe jest co to za zmiany, które występują u Dziadka. Zmiany o charakterze zwłóknień nie są zaraźliwe ale zmiany mogą być także spowodowane przez infekcję, którą już z całą pewnością można się zarazić. Odrębną kwestią jest fakt iż nie warto czekać aż drobne pokasływanie przekształci się w coś poważniejszego. Konsultacja z lekarzem na pewno jest uzasadniona.