Czy zmiany opisane w wyniku MR są poważne?
witam!! Poproszę o odpowiedź czy zmiany opisane w moich MR są poważne: MR lędż- Dystalny odcinek rdzenia kręgowego izointensywny prawidłowej grubości. Wypuklina krążka L3-L4 modeluje worek oponowy. Wypuklina krążka L4-L5 uciska na worek oponowy i częściowo, obustronnie (silniej po stronie prawej) zwęża kanały nerwów rdzeniowych. Przepuklina krążka L5-S1 częściowo zwęża kanały nerwów po stronie prawej i modeluje korzenie nerwów rdzeniowych po stronie prawej. Zwiększony kąt krzyżowy.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon