Czy zmiany skórne mają związek z wypróżnianiem?

Mam 23 lata i problem z cerą mianowicie trądzik. Mam też problemy z wypróżnianiem się regularnie rano czasem następuje to dwa razy dziennie a czasem raz na dwa dni albo i rzadziej. Czy może to mieć jakiś związek ze sobą i czy możliwe że jelita albo któryś narząd układu pokarmowego może być chory ?

Dzień dobry, nieprawidłowa praca naszych jelit może manifestować się na skórze również pod postacią zmian trądzikowych. Niestety bez dokładnego zbadania, nie można wysnuć od razu takiego wniosku. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.