Czy znamię na mojej nodze należy wyciąć?

Kiedy miałam jakieś 13-14 lat nagle na mojej nodze pojawiło się dziwne znamię. Nie boli mnie, nie zmienia kształtu ani koloru. Przestało rosnąć bardzo dawno temu. Ma kolor brodawki sutkowej, trochę przypomina trzeciego sutka którego również mam pod piersią. Są w mniej więcej tym samym rozmiarze. Czy to znamię na nodze należy wyciąć? Może być niebezpieczne?

Szanowna Pani znamię należy okresowo kontrolować, decyzje o wycięciu proszę omówić z dermatologiem